Zapraszamy na kurs zakończony testem weryfikującym wiedzę w formie nagrania pt. "Probiotyczna rewolucja. Jak utrzymać harmonię w intymnym mikrobiomie?", który odbył się 26.03.2025 r.
Partnerem webinaru jest firma Verco.
Webinar będzie obejmował kluczowe zagadnienia dotyczące mikrobioty pochwy i jelit. Omówione zostanie znaczenie składu probiotyków ginekologicznych, zarówno doustnych, jak i dopochwowych oraz dlaczego istotne jest, aby bakterie pochodziły z miejsca, do którego są przeznaczone. Przedstawione zostaną korzyści wynikające z zastosowania probiotyków oraz ich istotna rola w utrzymaniu prawidłowej mikrobioty.
Prelegent:
dr n med. Jacek Tulimowski - specjalista ginekolog, położnik, ultrasonolog. Przez wiele lat związany z Kliniką Nowotworów Narządów Płciowych Kobiecych Centrum Onkologii w Warszawie, prywatną przychodnią „HIT-MEDICA” oraz prywatnym szpitalem „Consilium”. Obecnie miejscem pracy są gabinety prywatne. Oprócz wykonywania pracy zawodowej od wielu lat zajmuje się propagowaniem wiedzy medycznej w mediach: m.in. jest redaktorem naczelnym dwumiesięcznika „Nowy Gabinet Ginekologiczny” oraz portalu: e-ginekologia.pl, twórcą „ Dr Tulimowski Press Workshops” i „Dr Tulimowski komentuje” - szkoleń dla dziennikarzy zajmujących się problematyką zdrowotną oraz twórcą wydawnictw książkowych o tematyce medycznej. W 2020 roku uhonorowany tytułem Przyjaciela Mediów. Jest także współtwórcą programu „Pora na Pana Doktora”, w którym edukuje medycznie seniorów. Od 2023 roku twórca szkoleń „Akademia Ginekologii dla Farmaceutów” w ramach szkolenia warszawskiej OIA. Właściciel Specjalistycznych Gabinetów Ginekologiczno-Położniczych i Centrum Laseroterapii w Warszawie.
Za udział w wydarzeniu można otrzymać 2 punkty edukacyjne tzw. "twarde". Punkty edukacyjne przysługują wyłącznie magistrom farmacji.
Ważne informacje
- Warunkiem otrzymania certyfikatu jest wypełnienie testu (zalicza 60% poprawnych odpowiedzi).
- Certyfikat będzie do pobrania na platformie na koncie użytkownika.
Biorąc udział w tym webinarze, dowiesz się:
- Jak ważny jest skład bakterii z rodzaju Lactobacillus w probiotykach ginekologicznych doustnych i dopochwowych.
- Jaki wpływ mają probiotyki na utrzymanie prawidłowej mikrobioty (jelit i pochwy).
- Czym różnią się poszczególne gatunki bakterii występujące w probiotykach ginekologicznych.
- Jakie cechy muszą spełniać probiotyki, by wykazały swoje korzystne działania w oparciu o badania.