15 maja 2025 (czwartek) o godz. 19 zapraszamy na kurs zakończony testem weryfikującym wiedzę pt. Opieka farmaceutyczna: konsultacja farmaceutyczna u pacjenta z alergicznym nieżytem nosa. Partnerem webinaru jest firma Haleon.
Webinar przybliży praktyczne zasady prowadzenia konsultacji farmaceutycznej, pozwalającej szybko rozpoznać objawy i dobrać odpowiednią terapię.
Uczestnicy poznają algorytmy postępowania w ramach opieki farmaceutycznej – czyli jak prowadzić rozmowę krok po kroku, jak rozpoznać i odróżnić alergiczny nieżyt nosa od innych dolegliwości i kiedy skierować pacjenta do lekarza.
Omówione zostaną aktualne wytyczne dotyczące farmakoterapii w przypadku pacjenta z alergią (bezpieczne stosowanie leków, rekomendacje kliniczne).
Omówione zostaną także techniki edukacji pacjenta oraz wskazówki, jak poprawić jego komfort życia i skuteczność leczenia (profilaktyka i prawidłowe stosowanie leków).
Program wzbogacony będzie o praktyczne case studies, pokazujące przykładowe sytuacje z codziennej pracy aptecznej.
Webinar dostarczy farmaceutom narzędzi do budowania stałej relacji w ramach opieki farmaceutycznej.
Prelegentka:
mgr farm. Małgorzata Karolak - jest absolwentką farmacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych „Antybiotyki i zarządzanie lekiem przeciwdrobnoustrojowym - antibiotic stewardship” na Uniwersytecie Jagielońskim i Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ma ponad 13 lat doświadczenia w dziedzinie farmacji w Kanadzie, gdzie ukończyła staże kliniczne, a następnie pracowała jako Farmaceutka Kliniczna min. w szpitalu uniwersyteckim University of Alberta w Edmonton. Czynnie zajmowała się szczepieniem pacjentów i podawaniem leków przez iniekcje oraz szeroko zakreśloną opieką farmaceutyczną zarówno w aptece szpitalnej jak i w domach opieki dla seniorów. Na co dzień pracuje w szpitalu oraz zajmuje się szkoleniami i wykładami z zakresu opieki farmaceutycznej - studia podyplomowe dla farmaceutów (WUM). Jej głównym zainteresowaniem są pacjenci z problemami pulmonologicznymi oraz antybiotykoterapia.
Za udział w wydarzeniu farmaceuci mogą otrzymać 2 punkty edukacyjne tzw. twarde.